biuro -at- teleopieka -dot- com -dot- pl

Blog

14 marca 2017 14:1

Napisane przez

Opieka domowa

Alternatywą przeprowadzki do obcego miejsca jest opieka domowa. Jest to rozwiązanie bardzo komfortowe dla osoby starszej. Dzięki niemu przebywa ona w swoim własnym domu i jest otoczona bliskimi, co może pozytywnie wpływać na jej stan zdrowia. Osoba starsza przebywająca w domu wciąż czuje się bowiem częścią rodziny i nie grozi jej samotność, która dla większości z nas jest nie do zniesienia.

Należy pamiętać, że opieka nad osobą starszą, to bardzo odpowiedzialne zadanie, które wymaga cierpliwości, wytrwałości i umiejętności szukania kompromisów.

W związku z tym optymalnym rozwiązaniem jest korzystanie ze wsparcia zawodowych opiekunów. Decydując się na taką formę wsparcia członkowie rodziny seniorów mogą kontynuować pracę zawodową oraz wykonywać inne obowiązki, wiedząc, że ich najbliżsi otoczeni są kompleksową opieką i troską.

Opieka domowa opiera się o regularne wizyty opiekunów o ustalonych porach.

Ta forma zaspokaja podstawowe potrzeby seniorów. Nie uwzględnia to jednak sytuacji alarmowych, kiedy niezbędna jest    błyskawiczna interwencja. W związku z tym opiekunów wspierają urządzenia monitorujące seniorów. Najprostszy identyfikator poinformuje o wyjściu z domu lub wstawaniu w nocy z łóżka. Bardziej zaawansowane urządzenia mogą rejestrować więcej parametrów.

Uzupełnienie klasycznego modelu opieki domowej o system monitorowania zachowań seniora połączony z sygnalizacją SOS w większości sytuacji rozwiązuje skutecznie tę niedoskonałość. Osoba starsza nadal przebywa w domu i jest pod opieką, a jednocześnie możliwa jest szybka reakcja w trudnych sytuacjach.

Tagi:

Search