biuro -at- teleopieka -dot- com -dot- pl

Blog

26 czerwca 2018 12:1

Napisane przez

NaszSenior na Forum Wizja Rozwoju – Gdynia 2018

Fundacja Vizja Rozwoju, której misja jest  wspieranie i promocja działalności innowacyjnej w polskiej gospodarce zorganizowała w dnia 25-26 czerwca 2018 roku Forum Wizja Rozwoju

Forum Wizja Rozwoju to największe spotkanie gospodarcze w północnej Polsce. Tematyka tego wydarzenia koncentruje się na aktualnych i najważniejszych wyzwaniach stojących przed polską gospodarką. Wśród znaczących tematów omawiane będą zagadnienia dotyczące ekomobilności, e-gospodarki, strefy ekonomicznej – Polska, budownictwa, energetyki, automatyzacji, robotyzacji polskiego biznesu oraz szeroko rozumianego rozwoju społecznej odpowiedzialności biznesu. Z uwagi na wzrastające znaczenie osób starszych organizatorzy przygotowali specjalny blok paneli związanych ze Srebrna Gospodarką.

Rozmach wydarzenia zgromadził kilka tysięcy uczestników a całość edycji Forum  odbywa się w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym w Gdyni oraz w Hali Gdynia Arena.

Patronat honorowy nad Forum Wizja Rozwoju objął Prezes Rady Ministrów. Partnerami Forum są: Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

W bloku tematycznym Srebrna gospodarka, w panelu Srebrna gospodarka szansą rozwoju polskich przedsiębiorstw uczestniczył w roli prelegenta Andrzej Bochacz. W panelu uczestniczyło bardzo wiele osób a poruszane tematy i kierunki możliwych działań, które zaspokajają potrzeby seniorów spotkały się z dużym i przychylnym zainteresowaniem.

Pan Jacek Piwkowski – Wiceprezes Zarządu Millenium Inwestycyjne Sp. z o.o. – przedstawił działania związane z oferowaniem mieszkań chronionych, dostosowanych do indywidualnych potrzeb osób starszych.
Andrzej Pawłowski – Właściciel Inter System – wskazywał na duże znaczenie infrastruktury sportowo-rekreacyjnej, dostosowanej do oczekiwań seniorów i sprzyjającej aktywności fizycznej.
Krzysztof Michał Bruski – Prezes Zarządu – Polskie Centrum Opieki Gdynia – wskazał na wielkie znaczenie wsparcia opiekuńczego, które gwarantuje wzrost poczucia bezpieczeństwa podopiecznych.

Andrzej Bochacz – Prezes K2online.pl oraz NaszSenior.pl rozwijał tą tematykę podkreślając znaczenie zaawansowanych technologii, które wspierają prace opiekunów i umożliwiają korzystanie z rozwiązań automatycznych opartych o mechanizmy sztucznej inteligencji. Uczestnicy panelu żywo reagowali na niezaprzeczalne znaczenie i wyraźną relację wysokiego poczucia bezpieczeństwa i związanej z tym gotowości do aktywnego życia.

Panel był prowadzony niezawodnie przez znawcę tematu i praktyka – Pana Roberta Wiśniewskiego – Dyrektora NZOZ Medivio Telemedycyna Silvermedia Sp. z o.o.

Tagi: , , , , ,

Search