biuro -at- teleopieka -dot- com -dot- pl

Blog

11 maja 2017 22:1

Napisane przez

Deinstytucjonalizacja – jak zarabiać z systemem teleopieki?

Wsparcie osób starszych oraz niepełnosprawnych jest bardzo odpowiedzialnym zadaniem jakie spoczywa na rodzinach. Niestety, współcześnie problem ten bardzo często jest przenoszony na lokalne społeczności. Wynika to w głównej mierze z migracji młodego pokolenia do dużych ośrodków miejskich oraz za granicę. Seniorzy w takich realiach często się nie odnajdują, są zagubieni a liczenie na pomoc ze strony bliskich z reguły jest nieskuteczne. W związku z tym większa jest potrzeba wsparcia ze strony ośrodków pomocy społecznej.

Największym kłopotem są ograniczenia budżetowe. Utrudniają one poważnie rozpowszechnianie się dostępności usług społecznych.  W połączeniu ze stałym i regularnym wzrostem średniego wieku mieszkańców naszego kraju mamy do czynienia z narastającym problemem. Należy również pamiętać, że niemal 3 mln młodych Polaków wyemigrowało, ale większość z nich nadal jest uwzględnianych w oficjalnych statystykach. W związku z tym realny przeciętny wiek naszych rodaków, którzy żyją w granicach naszego kraju jest jeszcze wyższy.

Inwestycje w domy opieki wymagają sporych nakładów finansowych oraz znaczących wysiłków organizacyjnych, co powoduje że oferta całodobowego wsparcia osób starszych jest ograniczona. Poza tym jest to propozycja najbardziej kosztowna i traumatyczna dla podopiecznych.

Alternatywne formy w ośrodkach dziennej opieki są znacznie powszechniejsze, łatwiej dostępne, tańsze finansowo. Nie jest to jednak propozycja dostępna wszędzie. Ponadto poważnym problemem w powszechności tej propozycji jest konieczność wyjścia seniorów z domu. Nie zawsze jest to możliwe.

Stąd propozycja teleopieki, która dociera ze wsparciem bezpośrednio do osoby starszej w jego miejscu zamieszkania jest praktyczna, wygodna i może być powszechna.

Z punktu widzenia państwa największą zaletą tej formy wsparcia można opisać jednym słowem – deinstytucjonalizacja.

DEINSTYTUCJONALIZACJA jest zbawieniam dla instytucji państwowych.

Patrząc okiem instytucji pomocy społecznej teleopieka może być propozycją, która łączy w sobie zalety spełnienia misji społecznej oraz wysokorentownego przedsięwzięcia gospodarczego. Przy zachowaniu rozsądnych i zdrowych reguł biznesowych wsparcie osób starszych lub niepełnosprawnych rozproszoną formą opieki zdalnej jest bardzo opłacalną inwestycją.

Wyjątkowość przedsięwzięcia TELEOPIEKA jest wyjątkowo atrakcyjna ze względu na bardzo silne wsparcie w ramach projektów unijnych.

Konstrukcja konkursów najczęściej ogłaszanych w zakresie Regionalnych Programów Operacyjnych jest niezwykle korzystana.

Poziom dofinansowania projektów związanych z usługami społecznymi, w tym z teleopieką, przekracza 90%

Z punktu widzenia inwestora wyposażenie w niezbędne urządzenia, oprogramowanie, wdrożenie support można zawrzeć w projekcie UE. Dotowane są również usługi asystenckie i opiekuńcze, co wyraźnie sprzyja obniżeniu kosztów pracy opiekunów na rzecz seniorów. Elementów, które mogą budować cennik dla podopiecznych może być bardzo wiele, gdyż osoby te mają dużo różnorodnych potrzeb. Posiłki, zakupy, sprzątanie, naprawa urządzeń, wymiana żarówek, wizyty u lekarza, telemedycyna, opieka nad zwierzętami, ogrodem, zabiegi pielęgniarskie, organizacja małych spotkań rodzinnych i wiele innych. Każdą z tych propozycji można wycenić i można sprzedać.

Budując pełny i właściwy cennik usług związanych z teleopieką można uzyskać rentowność na poziomie 20 do 30%.

Zapraszamy do konsultacji z nami. Zaprezentujemy jak to zrobić.

Zapraszamy do konsultacji z nami.

Tel: +48 881 951 001
E-Mail: biuro@teleopieka.com.pl

Tagi: , , , , , ,

Search