biuro -at- teleopieka -dot- com -dot- pl

Blog

28 marca 2017 14:1

Napisane przez

Analiza zachowań w systemie Teleopieki NaszSenior.pl

Zarejestrowanym użytkownikom system Teleopieki NaszSenior.pl oferuje grupę usług, których zadaniem jest rejestrowanie wskaźników, kontrolowanie i sygnalizowanie sytuacji odmiennych lub krytycznych.

Informacje do systemu dostarczane są przy pomocy zestawu prostych urządzeń, które w żaden sposób nie naruszają prywatności pacjenta a pozwalają na analiza zachowań.

Idea systemu opiera się na badaniu danych i wnioskowaniu, czy otrzymywane informacje nie odbiegają znacząco od wskaźników normatywnych.

Najprostszym urządzeniem jest identyfikator.

Ma on wielkość breloczka lub broszki i jest wyposażony w czujnik wykrywający ruch. Identyfikator należy nosić przy sobie jako      naszyjnik, broszkę, opaskę lub w kieszeni. Urządzenie regularnie wysyła dane o zmianie miejsca położenia oraz sygnał obecności. Identyfikator można także umieszczać np. na drzwiach lub lodówce, aby rejestrować czas ich otwierania. W urządzeniu zastosowano technologię bluetooth i w związku z tym zasięg urządzenia ograniczony jest do mieszkania pacjenta.

Bardziej zaawansowanym urządzeniem jest opaska SIDLY.

Należy ją nosić jak zegarek na ręku. Ten element zbiera więcej przydatnych danych, takich jak: rytm serca, temperaturę ciała oraz powietrza, liczbę kroków, upadki, lokalizację, sygnał obecności. Ponadto opaska posiada przycisk alarmowy SOS a także moduł przypominający o konieczności zażywania leków. W tym urządzeniu zastosowana jest technologia GSM do komunikacji i lokalizacji. Zasięg działania ogranicza dostęp do sieci telefonii komórkowej.

Kolejnym urządzeniem jest system analizy video oparty na kamerze zbierającej dane o ruchu osób w mieszkaniu.

Analiza zachowań powstaje przez badanie zdefiniowane stref, czyli granic pomieszczeń (sypialnia, kuchnia, łazienka, salon, przedpokój, wyjście). Kamera może również przekazywać opiekunowi obraz video.

Opisane powyżej rodzaje urządzeń mogą gromadzić dane wspólnie lub oddzielnie. Każde z ww. urządzeń dostarcza wartościowych informacji, które następnie przetwarzane są przez system monitorowania zachowań.

Tagi:

Search