biuro -at- teleopieka -dot- com -dot- pl

Blog

9 lutego 2017 16:1

Napisane przez

Teleopieka NaszSenior.pl – zdalna opieka nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi

System do zdalnej opieki nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi NaszSenior.pl opracowała firma Bochacz.com we współpracy z K2online.pl. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań teleopieki. Zasady działania większości z nich opierają się na przyciskach alarmowych oraz urządzeniach kontrolno-pomiarowych (ciśnieniomierz, glukometr, pulsoksymetr, termometr itp.)
Zdalna opieka NaszSenior.pl umożliwia korzystanie z urządzeń tego typu, jednak najważniejszą cechą jest stosowanie przede wszystkim elementów dyskretnych i niekrępujących. Podopieczni mogą, ale nie muszą nosić przy sobie żadnych urządzeń.

W zakresie teleopieki proponowane rozwiązanie jest zupełnie inne niż dotychczas znane. Zdalna opieka NaszSenior.pl jest autonomicznym i bezinwazyjnym system do monitorowania podopiecznych. Kamera ze specjalnym oprogramowaniem analizującym, identyfikatory beacon, czujniki ruchu montowane np. na drzwiach, opaska SiDLY, uzupełniająco urządzenia diagnostyczne i przyciski SOS gromadzą dane o aktywności osób starszych. Dane z czujników zbierane są przez rejestrator zainstalowany w domu podopiecznego. Rejestratorem jest specjalnie dostosowany tablet z łączem GSM. Zbierane informacje podlegają przetwarzaniu przez moduł sztucznej inteligencji w zakresie eksploracji danych i odpowiednio reagują w sytuacjach przekroczenia parametrów alarmowych. Informacje o sytuacjach niepokojących lub krytycznych w postaci SMS, e-mail lub raportów przekazywane są do opiekunów lub centrów alarmowych.

Gromadzone dane tworzą indywidualne modele zachowań podopiecznych. Wiadomo, że np. między godziną 7 a 8 rano osoba wstaje i idzie do toalety. Po kwadransie przechodzi do kuchni na posiłek i zażyć tabletki. Po pół godzinie wraca do sypialni. Po ubraniu się, po godzinie wychodzi na godzinny spacer. Opisana powyżej kolejność zdarzeń tworzy indywidualny model zachowań. Podobne rytuały są różne zależnie od dnia tygodnia, pory roku, sytuacji pogodowej. System teleopieki NaszSenior.pl jest rozwiązaniem samouczącym się w miarę upływu czasu
i zbieranych danych. Zadaniem modułu analityczno-statystycznego jest wnioskowanie i reagowanie na sytuacje odbiegające od normy.

Zdalna opieka NaszSenior.pl, czyli system Teleopieki jest adresowany do osób starszych i niepełnosprawnych, które mieszkają same i chcą być niezależne. Zdalne wsparcie opiekuna gwarantuje poczucie dyskretnego wsparcia z możliwością szybkiej reakcji w stanie zagrożenia. Zdalna opieka NaszSenior.pl pozwala na bezpieczne życie we własnym domu podopiecznych, bez konieczności korzystania z pełnej traumatycznych przeżyć przeprowadzki do domu opieki.

Tagi:

Search