biuro -at- teleopieka -dot- com -dot- pl

Blog

28 lutego 2017 13:1

Napisane przez

Dom opieki

Dom opieki – w Polsce działa obecnie ponad 200 samorządowych oraz prywatnych, całodobowych obiektów tego typu. Według   danych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej przebywa w nich około 80.000 osób.

Firma badawcza PMR przygotowała specjalny raport „Rynek prywatnej opieki zdrowotnej w Polsce 2015. Prognozy rozwoju na lata 2015-2020″. Wynika z niego, że dom opieki będzie w przyszłości miejscem zamieszkania dla około 7% seniorów. To tyle samo, co w Europie Zachodniej. „Zmienia się nastawienie społeczne wobec geriatrii i placówek opieki długoterminowej. Polacy mają coraz mniej oporów wobec oddawania bliskich do takich domów, a pokolenie obecnych 40-, 50-latków często jest lepiej sytuowane finansowo niż ich rodzice. Również osoby przebywające na emigracji za granicą mogą być skłonne do opłacania w Polsce opieki nad swoimi rodzicami”.

Dom opieki – miesięczny pobyt w prywatnym obiekcie kosztuje od 2.000 do 15.000 zł.

Cena zależy od warunków pobytu, w tym liczby pensjonariuszy w jednym pokoju oraz zakresu świadczonych usług.

Nie każdy na starość może cieszyć się dobrym zdrowiem. Kiedy problem ten dotyczy osób bliskich możemy zdecydować się na skorzystanie z domu opieki. Nie ulega jednak wątpliwości, że przeprowadzka do takiego ośrodka jest przeżyciem traumatycznym. Oferta, szczególnie kosztowniejszych placówek, gwarantuje kompleksowy oraz profesjonalny zakres usług. Mimo to komfort psychiczny seniorów, którzy objęci są kompleksową opieką we własnych mieszkaniach jest zdecydowanie wyższy.

Tagi:

Search